Büşra Y. 0552 872 92 74

Obezite COVİD-19 İle Mücadeleyi Zorlaştırıyor

Covid 19 un obez hastalarda daha ciddi semptomlar göstermesinin ilk ve en önemli nedeni obezitenin direk olarak bağışıklık sistemi üzerindeki olumsuz etkisidir. Obezitenin bağışıklık sistemini baskıladığı ve insanları enfeksiyona daha açık bir hale getirdiği yıllardır bilinen bir gerçek. Ayrıca obezitenin yandaş hastalıklarına bakıldığında hipertansiyon, diyabet ve solunum yolları hastalıkları gibi Covid-19 için risk faktörleri arasında yer lan bir çok hastalık mevcuttur. Doğrudan obeziteyle bağlantılı olan bu hastalıklar sebebiyle de Obezite Hastaları yaşları kaç olursa olsun koronavirüs ve virüse bağlı ölüm açısından yüksek risk altındadırlar.

ICNARC tarafından yayınlanan rapora göre İngiltere’de koronavirüsten etkilenip yoğun bakım ünitesine alınan 10 hastadan 7’si obezite hastasıdır. Sağlıklı ve ideal kilonuza ulaşmak için herbalife danışmanı eşliğinde size özel beslenme programınızı uygulayıp hastalıklara karşı önleyici tedavinizi sürdürünüz.

ÖNERİLEN ÜRÜNLER

ÇEREZ POLİTİKASI
Herbalpazari.com sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
KABUL ET
close